אייקון

ככה תערכו נכון על מנת לקבל מענק לעמותה שלכם

לקראת סוף השנה הלועזית, מומחי ארגון ‘משאבים’ אשר להם ניסיון של שני עשורים בגיוס משאבים לעמותות ממשרדי ממשלה וממקורות סמי ממשלתיים, משתפים בטיפים מקצועיים שיעזרו לעמותות להיערך נכון לקבל מענקים לעמותה / ממשלתיים.

משרדי ממשלה מעבירים מידי כשנה כשלש מיליארד שקל מענקים לעמותות, אך כדי לקבל את המענקים הללו נדרשות העמותות לעמוד בתנאים ובדרישות הרלוונטיות של הרגולציה הממשלתית, בהם נהלים של רשם העמותות, החשב הכללי ומשרדי ממשלה השונים, כל תקנת תמיכה בהתאם לתבחיני התמיכה הרלוונטיים, הדרישות משתנות משנה לשנה וממבחן תמיכה אחד למשנהו, ולכן חובה לכל עמותה להתייעץ עם אנשי מקצוע מנוסים בתחום ולקבל הכוונה כיצד לסיים את השנה בצורה המיטבית.

זכרו, לעיתים שינוי קטן בפעילות העמותה בשטח או בפעילותה הכספית יכול להביא לעמותה מענקים של מאות אלפי שקלים או לפסול את העמותה מהאפשרות לקבל מענק.

מומחי ארגון משאבים חושפים לראשונה טיפים מקצועיים אותם ניתן ליישם בכל עמותה באופן כללי, וזאת בהתאם לדרישות הרגולציה:

  • סיימו את השנה ללא עודף גדול בפעילותה הכספית של העמותה, עמותה עם עודפים משמעותיים אינה יכולה לקבל מענקים ממשלתיים.
  • גרעון כספי גדול יכול למנוע מהעמותה קבלת מענקים, ואף יפגע באיתנות הפיננסית של העמותה, דבר שיכול לעצור גם תקצוב שוטף וזכיה במכרזים
  • וודאו שהוצאות אינן חורגות מהטווח הנדרש על יד החשב הכללי באוצר בין 18% ל-22%, תלוי בהתאם לגודל המחזור הכספי השנתי של העמותה.
  • לא ניתן לפצל שכר מנכ”ל בעמותה בין הוצאות הנהלה וכלליות להוצאות פעילות, אלא בתנאים מסוימים
  • העבירו כבר כעת את כל הניירת החשבונאית של העמותה לרואה החשבון שלכם ובקשו ממנו להכין ולסגור את הדיווחים של שנת 2022 בהקדם, כדי זאת במטרה שלא לעכב קבלת אישור ניהול תקין לעמותה במועד.
  • עמותה המדווחת את הדוחות הכספיים של העמותה בחציון הראשון של שנת 2023, בתנאים מסוימים תוכל לקבל אישור ניהול תקין לשנתיים.
  • הגדירו את הפעילויות השונות בדו”חות, באופן העונה על דרישות התמיכה אותה תהיו מעוניינים לקבל בשנים הקרובות.

חשוב לדעת: עמותה החורגת מהתנאים האמורים לעיל, לא תוכל לקבל מענקים ממשלתיים.

ביעוץ נכון והכוונה מקצועית ניתן להתאים את העמותה לדרישות ולסיים את השנה בצורה יעילה במטרה להעניק לעמותה עוגן כלכלי ממקורות ממשלתיים לביסוס והרחבת פעילות העמותה.

מומחי משאבים ערוכים ומזומנים לתת לכם שירות ולבדוק עבורכם מקורות מימון ממשלתיות בהתאם לאופי העמותה שלכם.

פנו אלינו

כתבו לנו info@mashabim.org
חייגו למחלקת קשרי לקוחות 03-5745060
או שלחו פנייה ונחזור אליכם בהקדם >>

דילוג לתוכן