תמיכות ממשלתיות שנתיות

מאמרים אחרונים

תמיכות ממשלתיות שנתיות

מנהל עמותה והצוות המצומצם הקרוב לו עסוקים בשלושה מישורים בניהול עמותה:

  • פיתוח וביצוע הפעילות לשמה העמותה הוקמה
  • ניהול צוות המשרד והמתנדבים
  • ניהול החלק הכלכלי של העמותה

כל אחד מן השלושה הינו תפקיד תובעני הדורש תשומת לב מירבית. אך ללא ספק ההתנהלות הכלכלית היא זו הדורשת את מירב משאבי הכח הנפשיים של הצוות הניהולי בעמותה. העול הבירוקרטי הכרוך בהתנהלות מול משרדי ממשלה וקרנות מצריך כח אדם יקר אשר חיוני לפיתוח העמותה ולהמשך עשייה, לו לא היו טובעים תחת נטל העול של הבירוקרטיה הסבוכה הכרוכה בהגשות לתמיכה ממוסדות ממשלתיים.

ארגון “משאבים” נותן מענה מדויק לצורך הזה של עמותות להישען על עוגנים כלכליים יציבים, המתנהלים באופן קבוע ושוטף, ומאפשרים המשך צמיחה וניהול כלכלי  לעמותה.

משאבים החלה את דרכה ב – 2004 עת פנו אל יוסף ויטמן, מנכ”ל “משאבים- גיוס מענקים לעמותות”, בבקשה להירתם לסיוע ל-4  משפחות ולארגן עבורם מגבית לחלוקת  “מתנות לאביונים”. בחריצות אופיינית נרתם יוסף ויטמן למשימה, החתים טפסים, רתם שותפים, ולצורך העברת הכספים הקים עמותה “להחזיקם ולחיותם”. עד פורים מספר המשפחות הנתמכות הגיע מ 4 ל 24 והסכום שנאסף מתרומות היה רבע מיליון ₪. (כיום שווי הפעילות של אותה עמותה כמאה מיליון ₪ לשנה).  כדי להמשיך ולקיים את הפעילות ולתמוך במשפחות היה צורך לפנות באופן מסודר לקרנות ממוסדות כמו קרן עיזבונות ולתמיכות ממשלתיות . עמותות נוספות כמו “רפואה וחיים” “עזר נישואין” ששמעו על ההצלחה והבינו את הפוטנציאל הגלום בפנייה מקצועית לגופים ממנים ביקשו אף הן את עזרתו של ויטמן.  עם הגדלת היקף העבודה נפתח המשרד רשמית ונשכר צוות מקצועי לניהול הפעילות הענפה: מציאת מקורות מימון ובהתאמת קולות קוראים לפעילות העמותות.

במשאבים 20 אנשי צוות הכולל: מחלקת ניהול תיקים, מחלקת כתיבת תוכניות, ניהול אסטרטגי, ראש צוות, מנהלת מקצועית, מחלקת קשרי ניהול לקוחות ומחלקת לובינג.

יוסף ויטמן, מנכ”ל “משאבים- גיוס מענקים לעמותות”:

“ארגון כמו שלנו שמתמחה לאורך ולרוחב בנושא של תמיכות מצליח על ידי הצלבת מידע וחשיבה אסטרטגית טובה למצוא לעמותה תמיכות שבאופן עצמי לא היו חושבים בכלל לגשת לכיוון הזה. אנו מתאפיינים בחשיבה מחוץ לקופסא ולביצוע שמתאפשר על ידי הכרות קרובה עם הדרישות של הגורמים הממנים”.

“אופי חלוקת הכספים המוסדיים –היא חלוקה שוויונית לכל מי שעומד בקריטריונים. על כן תקנות תמיכה של חמישים מיליון ₪ יכולות להיות הרבה, אם רק עמותה אחת מתאימה לקריטריונים, או להיות מעט אם אלף עמותות מתאימות לקריטריונים. בסופו של דבר – מי שמתאים, ומגיש נכון את המסמכים, ודוחו”ת הביצוע לאחר מכן, אמור לקבל תמיכה. לא מדובר בגחמה של קרן פרטית אלא בתמיכות שוויוניות. היתרון של “משאבים” שאנו מתעסקים בכל הפן הבירוקרטי, וכן רואים תמונה מאוד רחבה של מאות עמותות ויודעים לתמרן בתוך הסבך ולמקסם את גובה התמיכות.
מדובר לעיתים קרובות על קולות קוראים בני עשרות עמודים, וצריך לדעת למצוא את הנקודות המדויקות בהם יש השקה לפעילות העמותה, ולהימנע מנקודות חיכוך שאינם תואמות במאה אחוז. צריך לדעת איזה שינוי קטן בפעילות העמותה, או רישום סדיר ייתן פתרון לנקודות חיכוך אלו.”

 

שיטת העבודה של “משאבים” לא קיבלת- לא שילמת. הצוות של משאבים עושה את כל ההתאמות, האסטרטגיה, החשיבה, ליווי וטיפול על ידי מנהלת תיק לאורך כל ההגשה,  ורק כאשר העמותה מקבלת את התמיכה לחשבון הבנק שלה, רק אז משולם שכר טרחה למשאבים.

מנהל עמותה שרואה לרחוק, ומבין כי ניתן להצמיח את העמותה ולהצעיד את הפעילות קדימה על ידי הסתייעות בבעלי מקצוע בנושאי תמיכות מוסדיות וקרנות פילנטרופיות, יצור קשר עם צוות המומחים של “משאבים- גיוס מענקים לעמותות”