אייקון

הבירוקרטיה מונעת ממך להצמיח את העמותה? יש לנו פתרון עבורך

לרוב, מנהל עמותה והצוות ההנהלה המצומצם עסוקים בשלושה מישורים בניהול עמותה:

  • פיתוח וביצוע הפעילות לשמה העמותה הוקמה
  • ניהול צוות המשרד והמתנדבים
  • ניהול החלק הכלכלי של העמותה

אם נודה על האמת, כל אחד מן השלושה הינו תפקיד תובעני הדורש תשומת לב מרבית.

אומנם אין ספק שהתנהלות הכלכלית היא זו דורשת את מירב משאבי הכוח הנפשיים של הצוות הניהולי בעמותה, כי אילולי היא, איך ניתן יהיה להמשיך את הפעילות החשובה של העמותה…

אך לא פעם מנהל חושב לעצמו בשקט: ‘לו לא היינו טובעים תחת נטל העול של הבירוקרטיה הסבוכה הכרוכה בהגשות לתמיכה ממוסדות ממשלתיים, היינו יכולים להשקיע את זממנו בדברים החשובים באמת – הצמחת העמותה’.

#בשורה שתפורה עבורכם

ארגון משאבים נותן מענה מדויק לצורך הזה של עמותות להישען על עוגנים כלכליים יציבים, המתנהלים באופן קבוע ושוטף, ובכך לאפשר המשך צמיחה וניהול כלכלי בטוח לעמותה.

בשנת 2004 החלה משאבים את דרכה עת פנו אל יוסף ויטמן, מנכ”ל “משאבים – גיוס מענקים לעמותות”, בבקשה להירתם לסיוע לארבעה משפחות ולארגן עבורם מגבית לחלוקת “מתנות לאביונים”.

בחריצות אופיינית נרתם ויטמן למשימה. הוא החתים טפסים, רתם שותפים, ולצורך העברת הכספים הקים עמותה “להחזיקם ולחיותם”. עד פורים מספר המשפחות הנתמכות הגיע מארבעה לעשרים וארבעה. הסכום שנאסף מתרומות היה רבע מיליון שקלים.

אגב, מעניין לציין, כיום שווי הפעילות של אותה עמותה עומד על כמאה מיליון שקלים לשנה.

כדי להמשיך ולקיים את הפעילות ולתמוך במשפחות היה צורך לפנות באופן מסודר לקרנות ממוסדות כמו קרן עיזבונות ולתמיכות ממשלתיות. עמותות נוספות כמו “רפואה וחיים” ו”עזר נישואין” שמעו על ההצלחה והבינו את הפוטנציאל הגלום בפנייה מקצועית לגופים ממנים. הם ביקשו את עזרתו של ויטמן והוא נרתם למשימה. עם הגדלת היקף העבודה נפתח המשרד רשמית ונשכר צוות מקצועי לניהול הפעילות הענפה, בהם: מציאת מקורות מימון ובהתאמת קולות קוראים לפעילות העמותות.

במשאבים נמצאים כיום כעשרים אנשי צוות, בהם: מחלקת ניהול תיקים, מחלקת כתיבת תוכניות, ניהול אסטרטגי, ראש צוות, מנהלת מקצועית, מחלקת קשרי ניהול לקוחות ומחלקת לובינג.

עם מומחיות של עשרים שנה בתחום משאבים יודעת להשיג להשיג לעמותות את מקורות המימון שיעניקו להם עוגן כלכלי מוצק ויאפשרו למנהלים ראש שקט לנהל את מה שבאמת חשוב להם בעמותה שהקימו.

“ארגון כמו שלנו שמתמחה לאורך ולרוחב בנושא של תמיכות, מצליח על ידי הצלבת מידע וחשיבה אסטרטגית טובה, למצוא לעמותה תמיכות שבאופן עצמי לא היו חושבים בכלל לגשת לכיוון הזה”, מספר יוסף ויטמן, מנכ”ל “משאבים – גיוס מענקים לעמותות”, “אנו מתאפיינים בחשיבה מחוץ לקופסא ולביצוע שמתאפשר על ידי הכרות קרובה עם הדרישות של הגורמים הממנים.

“אופי חלוקת הכספים המוסדיים היא חלוקה שוויונית לכל מי שעומד בקריטריונים. על כן תקנות תמיכה של חמישים מיליון שקלים יכולות להיות הרבה, אם רק עמותה אחת מתאימה לקריטריונים, או להיות מעט אם אלף עמותות מתאימות לקריטריונים. בסופו של דבר – מי שמתאים, ומגיש נכון את המסמכים, ודוחו”ת הביצוע לאחר מכן, אמור לקבל תמיכה”.

ויטמן מדגיש: “לא מדובר בגחמה של קרן פרטית אלא בתמיכות שוויוניות. היתרון של ‘משאבים’ שאנו מתעסקים בכל הפן הבירוקרטי ורואים תמונה מאוד רחבה של מאות עמותות ובכך אנו יודעים לתמרן בתוך הסבך ולמקסם את גובה התמיכות.

“לא פעם מדובר על קולות קוראים בני עשרות עמודים”, משתף ויטמן, “וצריך לדעת למצוא את הנקודות המדויקות בהם יש השקה לפעילות העמותה, ולהימנע מנקודות חיכוך שאינם תואמות במאה אחוז. צריך לדעת איזה שינוי קטן בפעילות העמותה, או רישום סדיר ייתן פתרון לנקודות חיכוך אלו”.

למשאבים שיטת עבודה סדורה. לא קיבלת – לא שילמת.

הצוות של משאבים עושה את כל ההתאמות, האסטרטגיה, החשיבה, ליווי וטיפול על ידי מנהלת תיק לאורך כל ההגשה. רק כאשר העמותה מקבלת את התמיכה לחשבון הבנק שלה, משולם שכר טרחה למשאבים.

אם אתה מנהל עמותה שרואה קדימה ומבין כי ניתן להצמיח את העמותה ולהצעיד את הפעילות על ידי הסתייעות בבעלי מקצוע בנושאי תמיכות מוסדיות וקרנות פילנטרופיות שיעניקו לך עוגן כלכלי יציב לעמותה – צור קשר עם צוות המומחים שלנו

פנו אלינו

כתבו לנו info@mashabim.org
חייגו למחלקת קשרי לקוחות 03-5745060
או שלחו פנייה ונחזור אליכם בהקדם >>

דילוג לתוכן