עשה ואל תעשה בהגשה לתמיכות ממשלתיות שנתיות

מאמרים אחרונים

עשה ואל תעשה בהגשה לתמיכות ממשלתיות שנתיות

סוף חודש הגיע ואתה, מנהל העמותה,  חסר אונים מול ערימת התשלומים, אתה יודע שלא תסגור את הדלת בפני אף אחד שמבקש עזרה, השליחות חשובה לך. אבל מה לעשות שזרם הפניות אינו פוסק, צרכי העם מרובים, ואתם – לא תשלחו פונה בלי שטופל ויצא עם חיוך על פניו. אבל המחיר הכלכלי שהפעילות גובה, תחזוק המערכת, העובדים, המתנדבים, זה עולה לך בבריאות. סוף חודש, איכשהוא מושך מפה לשם, הכסף שנכנס, מספיק לכיסוי הוצאות.

אתה יודע שאפשר אחרת. אתה יודע שמוסדות ממשלתיים תומכים בפעילות כמו שלכם, כי מי אם לא העמותות דואגים לחוסן החברתי של אזרחי מדינת ישראל? יש לעמותה שלך צוות מעולה, אפילו גייס כספים שזה התפקיד שלו- פניה למקורות מימון. אבל, העובדים האלו, המשאב הכי חיוני של העמותה, כח אדם יקר, טובעים תחת נטל הבירוקרטיה הסבוכה הכרוכה בהגשות לתמיכה ממוסדות ממשלתיים. כמה נפלא היה לו יכלו להתפנות למשימות החיוניות להתקדמות העמותה, לפיתוחה ולהמשך עשייה.

מה אם הייתי אומר לך שעמותה יכולה להתנהל אחרת, שאין צורך מידי חודש להביט בייאוש בעיני העובדים הממתינים למשכורת. אין צורך לבזבז כח אדם איכותי בטפסי “לך ושוב”. ארגון “משאבים” יודע  לייצר לעמותות עוגנים כלכליים המאפשרים לה המשך עשייה ופיתוח. באמצעות שרות מיקור חוץ לגיוס כספים ממקורות מוסדיים וקרנות אנו מורידים מעל צוות העמותה את העול הבירוקרטי הכרוך בהליך ההגשה ומאפשרים תכנון שנתי על פי תקציב הכנסות ידוע מראש.

“משאבים” יודעים לחקור לעומק קולות קוראים מתמיכות מוסדיות וקרנות  ולהתאים את העמותות השונות למגוון רחב של מקורות תמיכה. כשני עשורים “משאבים” מגישה מידי שנה אלפי בקשות לתמיכה, אנו יודעים להצליב מידע ולבצע התאמות של עמותה לקריטריונים, על ידי למידת עמיתים, ניסיון רוחבי של מגוון עמותות מאשכולות שונים וחשיבה אסטרטגית נכונה נוכל  לגוון את התמיכות אליהם העמותה ניגשת כיום ולמקסם את גובה התמיכות בכל הגשה.

מנהל עמותה שרואה לטווח ארוך ויודע לנצל הזדמנויות,  מוזמן ליצור קשר עם “משאבים” לבדיקת התכנות הגשה, ללא עלות כלל – עד לאחר קבלת תמיכה לעמותה בפועל. לא קיבלת – לא שילמת.